Ahmet Nur Çebi’den Vincent Aboubakar cevabı! ‘Burak Yılmaz konusunda hatalıyım’

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alan Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi suskunluğunu bozdu. Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların bu sezon gösterdiği performansı yorumladı. Beşiktaş Başkanı, Vincent Aboubakar’ın neden forma giymediği sorusuna cevap verdi. Beyaz TV’ye konuşan Ahmet Nur Çebi, Burak Yılmaz’ı teknik direktörlük görevine getirerek hata yaptığını belirtti.

Ahmet Nur Çebi açıklamasına şu ifadelerle başladı: “Yağmur var, kar var hepsinden nasibimizi alacağız. Allah herkese namusuyla şerefiyle yaşamayı nasip etsin.”

A Milli Futbol Takımı’nın performansına değinen Ahmet Nur Çebi, “Milli takım, hepimizin milli takımı. Sıkıntılı anlarımızda bile yüzümüzü bir golleri güldürüyor. Kenan Yıldız, Salih Özcan hepsi çok değerli çocuklar. Türk futbolu iyiye doğru gidiyor” dedi.

Beşiktaş’ın zor bir fikstürden geçtiğini vurgulayan Başkan Çebi, “Beşiktaş sıkıntılı bir süreç yaşıyor. İstemediğimiz, beklemiğimiz sonuçlarla karşılaştık. Tabii ki üzgünüm. Ancak daha lig bitmedi, zaman içinde takımın nereye geleceğini göreceğiz. Ben oyuncularıma inanıyorum. Çok zor bir fikstürle başladık. Diğerleri bu konuda avantajlıydı. Seyahatlar çok üst üste geldi” ifadelerini kullandı.

Futbolcularla iletişim kurmaya devam ettiğini belirten Ahmet Nur Çebi, “Oyuncuların hepsiyle görüşüyorum. Maç seyahatlerine katılmayı düşünmüyorum. Açıkçası kırgınlıklarım var. Gündemin daha çok yeni adaylar üzerinden gitmesi gerektiğini düşünmüyorum. Ben son günüme kadar oyuncularımı tek tek otobüse bindirmeye devam edeceğim. Vazifemi yerine getiriyorum” diye konuştu.

Beşiktaş’ın mali anlamda düzgün bir tabloya geldiğini dile getiren Başkan Çebi, “Ben emeğin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Çalışanlarımızın aileleri ekmek bekliyor. Onların helalliğini almamız gerekiyor. Bundan sonra gelecek olanlar da bunu yapacaktır. Mali anlamda çok iyi oturtulmuş bir Beşiktaş bırakacağım. Aldığımda böyle değildi. 13 milyon 500 bin euroyu 3 günde bularak, 6 aylık ödemeleri ödeyerek UEFA’dan temiz kağıdı aldık zamanında. Şimdi bırakacağımız yerde geriden bir borç olmadığı gibi birkaç ay önlerini açık bulacak gelen kişiler” açıklamasını yaptı.

“ABOUBAKAR SAKAT, RAPORU VAR”

Vincent Aboubakar’ın neden oynamadığı yönündeki soruya Başkan Çebi, “Aboubakar sakat, raporu var. Sakat oyuncuyu oynatırsanız daha büyük sıkıntılar olur. 1-2 maç oynatabilirsiniz ama sonraki süreç sıkıntıya girer. Afrika’dan bir virüsle geldi, daha sonra antrenmanda ısınırken sakatlandı. Dönecektir ama şu an sakat. Art niyeti hiçbir zaman olmamıştır. Kendisi ile yakın bir dostluğum ve ağabeyliğim var” cevabını verdi.

Vincent Aboubakar’ın kongre kararı sonrası kendisine mesaj attığını dile getiren Ahmet Nur Çebi, “Aboubakar, bırakma kararı aldığım gün ‘Bırakma sayın başkan’ mesajı attı. Sadece o değil, diğerleri de öyle. Ben onlara iyi başkanlık yaptım. Ben onlardan razıyım, Allah da razı olsun. Bu yapılan transferlerin önemini ilerleyen süreçte göreceğiz. Bu şansı çocuklara tanımamız lazım” dedi.

“ONANA’NIN ŞANS BULMASI LAZIM”

Transferlere dair soruya Başkan Ahmet Nur Çebi, “Transferde hata yaptığımızı düşünmüyorum. Rebic’in, Chamberlain’in geçmişi belli. Rıza hocaya sordum, ‘Amartey çok iyi futbolcu’ dedi. Onana’nın iyi olup olmadığını görme şansımız olmadı, 102 dakika oynadı. Oynaması lazım, şans bulması lazım” cevabını verdi.

“BURAK YILMAZ KONUSUNDA HATALIYIM”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Burak Yılmaz’la ilgili soruya şu cevabı verdi: “Burak Yılmaz konusunda hatalıyım, ona da zarar verdik. Aboubakar’ın ona sarılışını hatırladım, birbirlerine çok yakın olduklarını hatırladım ve ona bir şans verdim ama olmadı. Onun adına da kendi adıma da üzgünüm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x