Fenerbahçeliler çok kızacak, Galatasaray şampiyonluk kutlamalarına başladı

Fenerbahçe Sivas deplasmanında puan kaybedince ortalık karıştı. Şampiyonluk yarışı kızışmaya devam ediyor. Galatasaray son 4 haftaya önde girmesi sarı kırmızılı taraftarın şampiyonluk havasına girmesine zemin hazırladı.f

Fenerbahçe cephesinde ise moraller çok bozuk. Önce Süper Kupa, ardından Konferans Ligi ve Sivas’ta yaşanan puan kaybı sarı lacivertli ekibi demoralize etti.

Elbette herşey bununla sınırlı değil. Fenerbahçe’nin son dönemde hayli düşük bir çizgide oynaması da taraftarın canını sıkmış durumda.

Sarı Lacivertli ekibin Sivas karşısında 3 puan almasına ise kesin gözüyle bakılıyordu. Zira istatistiklere göre Sivas, Fenerbahçe’nin şampiyonluk iddiasının bulunduğu dönemlerde rakibinden hiç puan alamamıştı. Ta ki şimdiye kadar.

Muhtemelen Fenerbahçe Sivas engelini kayıpsız bir şekilde geçseydi. Asıl düğüm GalatasarayFenerbahçe maçında çözülecekti.

Bu noktada Galatasaraylı taraftarın özellikle sosyal medyada şampiyonluğunu kazanmış gibi paylaşımlar yapmaları Fenerbahçelileri kızdırdı.

Birçok Fenerbahçeli taraftar bu paylaşımlara karşı sessiz kalmadı.

Özellikle Pendik zaferinden sonra şampiyonluk kutlaması yapan ve ezeli rakibine göndermelerde bulunan Galatasaraylı taraftarların sayısı hızla arttı.

Şimdi herkes Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki derbiye kilitlenmiş durumda. Bu derbiye kadar Fenerbahçe 2, Galatasaray ise 1 maçı kayıpsız atlatmak için savaşacak.

Ligin 37. Haftasında iki ezeli rakibin karşı karşıya gelmesiyle şampiyonun da ciddi anlamda belli olacağını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x