Türkiye, EURO 2024’te kaçıncı torbada? Milli takımın muhtemel rakipleri…

A Milli Takım’da EURO 2024 için torba hesapları devam ediyor. Geçtiğmiiz gün elemelerde toplam 9 maç daha oynandı ve Ay-yıldızlıların torba hesabı daha da netleşti. Peki son oynanan karşlaşmaların ardından puan durumları ve muhtemel torbalar nasıl oluştu?

A Milli Takımın EURO 2024’te birinci torbada yer alması için tek ihtimal kaldı.

GALLER BERABERLİĞİ DE YETECEK

EURO 2024 bileti alan A Milli Futbol Takımı’nın amacı Galler maçını kazanarak grubu lider tamamlamak. Ay Yıldızlılar maçı berabere veya galip tamamladığı takdirde Hırvatistan maçının sonucuna bakmaksızın tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde grubunu ilk sırada tamamlayacak. Grup liderliği az da olsa A Milli Futbol Takımın finaller kura çekimine 1. torbadan katılma ihtimalini ortaya çıkaracak.

Euro 2024 Avrupa Elemeleri D Grubu puan durumu
1- Türkiye – 16 puan
2- Hırvatistan – 13 puan
3- Galler – 11 puan

EURO 2024 BİRİNCİ TORBA İÇİN TEK İHTİMAL

İspanya ve Belçika’nın son maçlarından galip ayrılması, Ay Yıldızlılar’ın birinci torba hedefini zora soktu. Ev sahibi Almanya, grup kuralarına birinci torbadan girecek. Almanya’nın ardından Belçika, Fransa, Portekiz ve İspanya ilk torbayı garantiledi.

SON MAÇLAR KRİTİK!

İlk torbadan turnuvaya gidecek 6. ülkeyi ise son maçlar belirleyecek. A Milli Takımı’n şansını sürdürebilmesi için Galler maçını kazanmak zorunda. Ay Yıldızlılar maçı kazansa da son hafta Danimarka’nın Kuzey İrlanda’ya, İngiltere’nin Kuzey Makedonya’ya yenilmesi gerekiyor. İngiltere son maçını kaybetse dahi Türkiye’nin artı 7, İngiltere’nin artı 18’lik gol averajı var. Aradaki 11 gol averajının da kapanması gerekiyor.

EURO 2024 son maç öncesi muhtemel torbalar

1. Torba: Almanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Belçika, İspanya
2. Torba: Türkiye, Danimarka, Macaristan, Arnavutluk, Romanya, Avusturya
3. Torba: İskoçya, Hollanda, Sırbistan, İtalya, Slovenya, Hırvatistan
4. Torba: Slovakya, İsviçre, Çekya, Polonya, Ukrayna, Yunanistan

TÜRKİYE 3. TORBAYA DÜŞER Mİ?

Ay Yıldızlılar son maçta Galler’e yenilip liderliği Hırvatistan’a kaptırdığı takdirde diğer takımların alacağı sonuçlara göre 3. torbaya düşme ihtimali bulunuyor.

Türkiye’nin EURO 2024’teki muhtemel rakipleri

A Milli Futbol Takımı, turnuvaya ikinci torbadan giderse 1., 3 ve 4. torbadaki takımlarla aynı grupta yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x